تبلیغات
صنایع چوب لوتوس - آشپزخانه‌های بزرگ
صنایع چوب لوتوس
لوتوس چوب همگام با پیشرفت صنعت چوب
گالری تصاویر
آشپزخانه‌های بزرگ

پنج روش برای استفاده بهینه از فضا در آشپزخانه‌های بزرگ:

1ـ طراحی آشپزخانه Open

تا جایی كه می‌توانید آشپزخانه را به فضایی چند منظوره برای پخت و پز، استراحت، خورد و خوراك و كار تبدیل كرده و فضای آن را با مبلمان قابل تطبیق (مانند میزهایی كه هم بتوانید روی آن غذاخورده و هم برای كار استفاده كنید) پر كنید.

2ـ مبلمان بزرگ و گسترده

یك میز ناهارخوری بزرگ در آن قرار دهید تا بدون نیاز به دیوار یا بریدگی‌های محسوس، فضاهای مختلف تعبیه شده در آن را مشخص كنید. به جای صندلی از نیمكت‌های عریض و كوتاه استفاده كنید كه اتاق شلوغ به نظر نرسد.

3ـ اجاق‌های بزرگ

یك یا دو اجاق بزرگ تهیه كنید تا فضای آشپزخانه شما كاملاً حرفه‌ای به نظر برسد.

4ـ واحدهای مجزا

واحدهای مجزا تهیه كنید تا از فضای مركزی در اختیار خود به بهترین نحو استفاده كنید. این كار به شما اجازه می‌دهد تا هنگام پخت و پز با دوستان خود هم معاشرت كنید. واحدهای مجزا در واقع یك كابینت مجزا است كه در آشپزخانه‌های بزرگ، در مركز آشپزخانه قرار می‌گیرد و می‌تواند به عنوان یك میز برای انجام امور آشپزی، میزی برای صرف غذا، كمدی برای نگهداری برخی وسایل دم دست‌تر در آشپزخانه و حتی فضایی برای نگهداری انواع وسایل تزئینی در محیط آشپزخانه استفاده شود.

5ـ دیوار و رنگ کردن

دیوارها را سفید رنگ كرده و همه چیز را پشت در‌های بسته قرار دهید تا آشپزخانه شما بیشتر محل استقرار باشد تا محل رفت و آمد عمومی.


kitchen-big2.jpgآشپزخانه و ناهار خوری

تلفیق محیط آشپزخانه و ناهارخوری به گونه‌ای كه هر دو كارآیی لازم را داشته و در عین حال ماهیت خود را حفظ كنند. كاری بسیار دشواری است. كلید دستیابی به چنین فضایی، استفاده از دكوری است كه ماهیت هر دو حوزه را حفظ كند.

حفظ آشپزخانه / اتاق ناهارخوری

اگر فضای آشپزخانه را باز كرده و وارد اتاق ناهار خوری مجاور آن شده‌اید، لازم نیست كه آشپزخانه را كاملاً Open طراحی كنید. برای حفظ جدایی نسبی هر دو محیط می‌توانید تنها بخشی از دیوار تفكیك كننده این دو فضا را بردارید.

در این راستا از دكور منسجم و همسانی استفاده كنید. رنگ آشپزخانه خود را سفید براق در نظر گرفته و هر چه به طرف اتاق ناهار خوری پیش می‌روید، رنگ‌ها را به سوی قرمز تغییر دهید.

 این كار باعث می‌شود كه ناهار خوری كاملاً مجزا به نظر برسد، به این ترتیب می‌توانید مبلمان را كاملاً متفاوت انتخاب كنید اما در عین حال تلاش كنید كه رنگ دیوارها و كف در هر دو فضا یكسان باشد.سعی كنید كه این فضاها در حد امكان برای خودتان قابل استفاده باشد. وقتی اتاق ناهارخوری با آشپزخانه تلفیق می‌شود دیگر نمی‌توانید از مبلمان سنتی و سنگین برای تزئین آن استفاده كنید. مبلمان ساده و راه راه بهترین انتخاب برای چنین فضاهایی هستند.
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کیفیت طراحی دکوراسیون داخلی لوتوس را چگونه ارزیابی می کنید؟

مطالب
< script type='text/javascript' src='http://rssReader.abzarak.com/code.php?t=3&back=_fff&color=_444&box=_fff&max=50&rss=http://javalord.vcp.ir/?goto=rss' >