تبلیغات
صنایع چوب لوتوس - روانشناسی رنگ ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی
صنایع چوب لوتوس
لوتوس چوب همگام با پیشرفت صنعت چوب
گالری تصاویر
اهمیت هر رنگ و کاربرد آن در محیط بر کاهش یا افزایش ادراکات افراد موثر می باشد. اگر به دنبال رنگ مناسبی برای منزل‌تان می‌گردید، این مطلب را بخوانید و بعد برای خرید رنگ اقدام نمایید.

روانشناسی رنگ‌ها در منزل
• رنگ قرمز

این رنگ با ایجاد احساس هیجان در افراد، فعالیت امواج مغزی را تحریک كرده، ضربان قلب را زیاد و ناآرامی و بی‌قراری ایجاد می‌كند. اما به کاربردن مشتقات معتدل‌تر این رنگ مانند سرخابی و صورتی گرم، باعث آرامش عضلات و رفع گرفتگی و خستگی در افراد می‌شود. حتی به کارگیری رنگ قرمز به صورت نقطه‌ای یا به مقدار محدود در محیط، خستگی در افراد را از بین می‌برد.

• رنگ آبی


این رنگ ضربان قلب و فشار خون را كاهش می‌دهد و باعث آرامش، قدرت و سلامتی در افراد می‌شود. استفاده از رنگ آبی در اتاق خواب‌ها، به‌خصوص اتاق کودکان و مطب‌های پزشکان بسیار مناسب است.

• رنگ نارنجی

نارنجی، رنگی صمیمی و گرم است و استفاده از آن به مقدار كم در محیط می‌تواند باعث رفع خستگی در افراد شود. این رنگ اشتها و دستگاه هاضمه را تحریك می‌كند و برای آشپزخانه و رستوران‌ها بسیار مناسب است. اما استفاده زیاد از آن در محیط، حس بی‌قراری به‌وجود می‌آورد. همچنین از این رنگ برای اعلام کاهش سرعت در جاده‌ها و مسیرهای خروجی بهره می‌گیرند.

روانشناسی رنگ‌ها در منزل
 
• رنگ زرد

استفاده کم از رنگ زرد، نشاط و شادی در افراد به‌وجود می‌آورد و تمرکز را تقویت می‌کند. اما استفاده زیاد از آن ایجاد خستگی و ترس می‌كند. در نتیجه بهتر است رنگ‌های ملایم‌تر و روشن‌تر نارنجی را به‌كار بگیرید، مانند زرد هلویی كه برای رستوران‌ها مناسب است.

• رنگ سبز


سبز آرامش و سکون در افراد به‌وجود می‌آورد. اضطراب را دور می‌کند و موجب رفع تنش و گرفتگی‌های عضلانی در افراد می‌شود. در نتیجه بیشتر در بیمارستان‌ها، اتاق‌های جراحی و حتی در مکان‌های آموزشی شاهد این رنگ هستیم. البته بهتر است در محیط‌های کاری به مقدار زیاد استفاده نشود، زیرا این فضاها نیازمند هوشیاری، نشاط و آرامش است. در فضای داخلی خانه‌ها، بیشتر در اتاق خواب‌ها رنگ سبز را می‌بینیم.

• رنگ بنفش


این رنگ هیجان رنگ قرمز و آرامش رنگ آبی را با هم دارد. بنفش نمادی از عرفان و حالات معنوی است و به طور کلی طیف‌هایی از این رنگ، اثری آرام‌کننده روی قلب دارد.
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کیفیت طراحی دکوراسیون داخلی لوتوس را چگونه ارزیابی می کنید؟

مطالب
< script type='text/javascript' src='http://rssReader.abzarak.com/code.php?t=3&back=_fff&color=_444&box=_fff&max=50&rss=http://javalord.vcp.ir/?goto=rss' >