تبلیغات
صنایع چوب لوتوس - خلق فضا در یك آپارتمان كوچك
صنایع چوب لوتوس
لوتوس چوب همگام با پیشرفت صنعت چوب
گالری تصاویر

خلق فضا در یك آپارتمان كوچك

فضا به معنای همه چیز است به ویژه هنگامی که شما در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید. ایجاد فضایی جدید در یك آپارتمان كوچك و نقلی ممکن است غیر ممکن به نظر رسد ، اما باید بگوییم كه نه تنها این طور نیست بلكه راههای زیادی برای انجام این كار وجود دارد. در این مطلب چند نكته مهم را در این مورد به شما می گوییم كه ببینید به چه سادگی می توان زندگی را برای خود آسان تر نمود.

خلق فضا در یك آپارتمان كوچك
زندگی در یک فضای کوچک مانند یک آپارتمان نقلی، شما را با چالش ها و مشكلات بسیاری مواجه می كند اما اگر شما یك فرد مرتب و منظمی باشید می توانید  آن را به مدیریت فضایی كه انجام می دهید به یك فضای وسیع و باز تبدیل كنید.

اولین و مهمترین قدم ، این است كه ریخت و پاش و بهم ریختگی را در آپارتمان خود به حداقل برسانید، برای این كار نیز ابتدا باید از سازمان دادن به روزنامه ها و مجلات و هرگونه كاغذی كه در خانه شما وجود دارد شروع كنید و آن ها را نوبه خود در فایل ها و جای مخصوص مجلات و روزنامه ها قرار دهید، زیرا كاغذ هاعناصری هستند كه اگر از آن ها غافل شوید تمام فضا را اشغال می كنند و مهار آن ها بسیار سخت می شود. برای داشتن آپارتمانی سازمان یافته باید تا می توانید میز های كشودار و طبقات قفسه برای اتاق های خانه در نظر بگیرید و فراهم كنید تا هر وسیله ای جایی برای خود داشته باشد.

خلق فضا در یك آپارتمان كوچك
 
در اتاق خواب تان ، ممکن است فضا برای قرار دادن یك كمد برای قرار دادن وسایل خود نداشته باشید و با گذاشتن یك تخت خواب فضا تا حد زیادی پر می شود. در این صورت بهترین راه خرید یك تخت ظریف اما با فضا های مخفی زیاد است. برای مثال تختی كه در قسمت بالایی دارای محفظه ای باشد و هم چنین در قسمت تحتانی دارای كشوها و یا فضای خالی برای قرار دادن حجم زیادی از وسایل باشد. با كمك چنین تختی دیگر نیازی به قرار دادن كمد در اتاق خواب نیست و می توانید به جای آن وسایل ظریف دیگری كه نیاز دارید در اتاق خوابتان قرار دهید.

خلق فضا در یك آپارتمان كوچك
 
برای آویختن لباس های دم دستی و لباس هایی كه به صورت روزانه از ان ها استفاده می كنید می توانید از فضای پشت در اتاق خوابتان استفاده كنید و از قلاب های لباس كه بالای پشت در قرار می كیرد استفاده كنید. برای آویختن لباس هایی كه به صورت مناسبتی از ان ها استفاده می كنید نیز در صورت نبودن كمد دیواری می توانید از جالباسی های آپارتمانی كه از چند میله تشكیل شده و دارای چرخ است به همراه یك كاور در گوشه ای از اتاق استفاده كنید.

بیشتر به فكر قرار دادن  قفسه کتابخانه های بسیار بلند در آپارتمان كوچك خود باشید تا امكان استفاده از تكنیك خطوط عمودی را بتوانید ایجاد كنید. شما همچنین می توانید به جای درهای معمولی, وسایلی با درهای كشویی در تمام قسمت های خانه استفاده كنید تا مقداری از فضا برای باز شدن درها به هدر نرود. در كل توصیه ما این است كه در آپارتمان كوچك خود به جای خطوط اقفی بیشتر سعی در استفاده از وسایلی با خطوط عمودی كنید زیرا این خطوط دیوارها و سقف خانه را بلند تر نشان می دهند و هم فضای بسیار كمتری را نسبت به خطوط افقی اشغال می كنند.

خلق فضا در یك آپارتمان كوچك
 
در پایان باز هم توصیه می كنیم تا حد امكان به فكر سازمان دهی فضا باشید و برای این كار از قفسه ها و طبقات متعدد در فضا استفاده كنید و دیگر اینكه فراموش نكنید كه در یك آپارتمان كوچك هر سانتی متر از فضا دارای ارزش است و نباید به هدر رود و از هر گوشه فضا باید به بهترین نحو استفاده كنید.
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کیفیت طراحی دکوراسیون داخلی لوتوس را چگونه ارزیابی می کنید؟

مطالب
< script type='text/javascript' src='http://rssReader.abzarak.com/code.php?t=3&back=_fff&color=_444&box=_fff&max=50&rss=http://javalord.vcp.ir/?goto=rss' >