تبلیغات
صنایع چوب لوتوس - طراحی دکوراسیون داخلی
صنایع چوب لوتوس
لوتوس چوب همگام با پیشرفت صنعت چوب
گالری تصاویر
موارد زیادی هستند که در حین طراحی و اجرای دكوراسیون داخلی باید به آن ها توجه كنید .اگرچه گاهی دكوراسیون داخلی خانه كاری خسته كننده به نظر می آید اما اگر نكات لازم را بدانید و رعایت كنید خواهید دید كه این كار نه تنها خسته كننده نیست بلكه بسیار مفرح و لذت بخش است. بغیر از صرف هزینه برای خرید مبلمان و عناصر تزئینی، شما نیاز به انتخابی صحیح در خصوص رنگ ها، الگوها، زمینه مناسب و سبکی مشخص برای دكوراسیون داخلی خانه خود دارید و هم چنین نباید فراموش كنید كه دكوراسیون خانه خود را باید با برنامه ریزی و طرح قبلی و از پیش تعیین شده شروع كنید و از همان ابتدا بدانید چه می خواهید و كار را از كجا باید شروع و به كجا ختم كنید.

طراحی دكوراسیون داخلی
نقاشی دیوارها

1.    بسیاری از افراد از رنگ های خنثی مثل سفید، عاجی ،كرم روشن یا طوسی روشن برای دیوار های خانه خود استفاده می كنند. این كار به هیچ وجه کار اشتباهی نیست كه از رنگ خنثی برای نقاشی دیوارها استفاده نمایید و اگر در حال حاضر دیواری با چنین رنگی دارید خود را برای تغییر رنگ آن ها تحت فشار قرار ندهید. اما اگر برای كسب تجربه ای جدید با رنگی جدید و متمایز واهمه دارند توصیه می كنیم ترس را كنار بگذارید و حداقل یك دیوار اصلی را به رنگ مورد نظر و دلخواه خود رنگ آمیزی كنید. خواهید دید كه حسی خوشایند كه تا به حال آن را تجربه نكرده اید را احساس می كنید. فقط فراموش نكنید كه اگر فضای شما كوچك است از رنگ های تیره اجتناب كنید تا فضا كوچك تر و گرفته به نظر نرسد.

طراحی دكوراسیون داخلی
 
سبك های دكوراسیون

2.    تعداد زیادی سبك در دكوراسیون وجود دارد كه شما می توانید یكی از آن ها را بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب و در دكوراسیون خانه خود از آن استفاده كنید. برای مثال اگر جزو افرادی هستید كه دوستدار وسایل آنتیك, پارچه های گلدار، سرویس های چوبی سنگین و كنده كاری شده هستید، سبك های سنتی یا فرانسوی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشند. هم چنین اگر به وسایل اسپرت و ساده با رنگ های شاد علاقه دارید می توانید سبك مدرن را انتخاب كنید. سبك های روستایی و كانتری نیز برای افرادی مناسب است كه طرفدار سادگی، بی آلایشی، عناصر طبیعی در دكوراسیون، و وسایل كم هستند. فراموش نكنید كه لازم نیست انتخاب خود را تنها به یك سبك محدود كنید. شما این امكان را دارید كه از سبكی تلفیقی در دكوراسیون خانه خود استفاده نمایید و دو یا سه سبك مختلف را در كنار هم در قسمت های مختلف خانه خود و یا به صورت ادغامی در یك فضا استفاده كنید.

طراحی دكوراسیون داخلی
 
رنگ در دكوراسیون

3.    رنگ یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عناصر در دكوراسیون داخلی است. وسایل و اشیایی از قبیل پارچه های رومبلی، رنگ دیوارها، قالیچه و انواع كفپوش ها ،پرده و ... از جمله مواردی هستند كه می توانند تعیین كننده رنگ و تركیب رنگی دكوراسیون باشند. رنگ های هم چنین می توانند تا حد زیادی معرف سبك دكوراسیون نیز باشند. برای مثال، در دكوراسیون با سبك مدرن بیشتر از رنگ های شاد و تعدد رنگ ها استفاده می شود و در سبك سنتی بیشتر رنگ های خنثی و سنگین مورد توجه و استفاده قرار می گیرند. برای اینكه بدانید چه رنگ های چه تاثیراتی در محیط اعمال می كنند و چه رنگ هایی برای چه فضایی مناسب هستند باید كنی بیشتر در خصوص رنگ های مطالعه و اطلاعات داشته باشید و سپس اقدام به انتخاب رنگ برای فضاهای مورد نظر خود باشید. طبیعت نیز می تواند یك منبع پر از ایده برای تركیب های رنگی و رنگ هایی كه به زیبایی كنار هم می نشینند باشد كه از آن می توانید به خوبی الهام بگیرید.

طراحی دكوراسیون داخلی

سازماندهی

4.    بدون سازمان دهی، فضاهای خانه شما ریخت و پاش به نظر میرسند و وجهه دكوراسیون شما هرچقدر هم كه زیبا و حرفه ای باشد آسیب می بیند. برای اینكه خانه ای سازمان یافته و منظم داشته باشید باید برای تمام وسایل و اشیا جای مخصوص را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر می دانید که به احتمال زیاد همیشه کلیدهای خود را در فضای ورودی قرا می دهید، حتما یك ظرف شكیل روی میز ورودی قرار داده و یا یك آویز زیبا برای آویختن دسته كلید های خود بر دیوار ورودی نصب نمایید. اگر هنگام نشستن روی كاناپه در اتاق نشیمن هرروز روزنامه و مجله مطالعه می كنید حتما یك جا مجله ای زیبا در كنار كاناپه قرار دهید تا مجبور نباشید مجلات و روزنامه ها را روی كاناپه یا میز اتاق نشیمن رها كنید.

طراحی دكوراسیون داخلی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کیفیت طراحی دکوراسیون داخلی لوتوس را چگونه ارزیابی می کنید؟

مطالب
< script type='text/javascript' src='http://rssReader.abzarak.com/code.php?t=3&back=_fff&color=_444&box=_fff&max=50&rss=http://javalord.vcp.ir/?goto=rss' >