تبلیغات
صنایع چوب لوتوس - فنگ شو یی درآشپزخانه
صنایع چوب لوتوس
لوتوس چوب همگام با پیشرفت صنعت چوب
گالری تصاویر

فنگ شو یی درآشپزخانه


 

آشپزخانه یكی از مهمترین مناطق خانه است كه باید به دكوراسیون آن بیش از سایر قسمت ها توجه داشت، و این امر به ویژه در حین رعایت اصول فنگ شویی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

فراموش نكنید كه نحوه دیزاین و دكوراسیونی كه برای آشپزخانه در نظر می گیرید، روی سلامت و موفقیت شما تاثیر می گذارد و به واسطه دكوراسیون مناسب این فضا به كامیابی و قدرت دست پیدا می كنید.

مكان قرار گرفتن آشپزخانه


اولین چیزی كه در مورد آشپزخانه مورد توجه قرار می گیرد این است كه اساساً آشپزخانه در كجای خانه واقع شده است. شاید همیشه آنقدر قدرت انتخاب نداشته باشیم كه جای هر یك از اتاق های خانه را انتخاب كنیم، اما اگر در حال ساخت خانه ای جدید هستید و یا قصد بازسازی خانه قدیمی خود را دارید، بهترین حالت آن است كه آشپزخانه را در فسمت انتهایی خانه خود قرار بدهید.

به این معنا كه اگر یك خط فرضی در وسط خانه بكشیم آشپزخانه در قسمت انتهایی و به دور از خط فرضی مركزی واقع شده باشد. بهتر است زمانی كه فرد وارد خانه می شود یكمرتبه آشپزخانه جلوی چشمش نباشد. این مسئله هم مهمانان و هم اعضای خانه را به پرخوری ترغیب می كند.

اما اگر حق انتخاب ندارید و آشپزخانه در جلوی روی شما قرار گرفته، چند تكنیك وجود دارد كه به واسطه آن می توانید توجه افراد را از آن منحرف كنید.

از این فرصت برای به كار گیری خلاقیت بیشتر استفاده كنید، به عنوان مثال می توانید از پرده یا لووردراپه استفاه كنید. یك روش دیگر آن است كه در طرف مخالف آشپزخانه یك وسیله دكوری جذاب بگذارید تا حواس كسی كه وارد خانه می شود به آن جلب شود.

طرح اولیه آشپزخانه


نحوه قرار دادن وسایل مختلف در آشپزخانه خیلی مهم است. به طور مثال گاز باید در جایی قرار داشته باشد كه كدبانو در حین آشپزی پشتش به درب ورودی و مهمانها نباشد.

اگر امكان این كار وجود ندارد، بالای گاز از آینه و یا ورقه های شفاف آلومینیومی استفاده كنید. سایز آن هر قدری كه می خواهید می تواند باشد، اما هر چقدر بزرگتر باشد، بهتر است.
از آنجایی كه امروزه كاربرد آشپزخانه ها تا حدی تغییر پیدا كرده است و آشپزخانه های جدیدی طراحی شده و حتی این امكان را نیز فراهم می آورند كه دو نفر در آن واحد آشپزی كنند.

طراحی به گونه ای است كه حتی فردی كه در حال آشپزی است به راحتی می تواند با مهمانها و سایر افراد خانواده در ارتباط باشد.

این روزها افراد خانواده عادت پیدا كرده اند كه همه در كار آشپزی با هم مشاركت داشته باشند و خانواده های پر مشغله از وقت پخت و پز به عنوان فرصتی برای همدلی و صمیمیت بیشتر استفاده كنند.

رنگ آشپزخانه


طرفداران فنگ شویی معتقدند كه رنگ آشپزخانه نباید هیچ یك از رنگ هایی مثل قرمز، صورتی، و یا بنفش باشد.

موارد فوق رنگ های "آتش" هستند و می توانند منجر به ایجاد بحث و مشاجره شوند؛ بنابراین اگر می بینید كه شما و همسرتان در آشپزخانه بیش از حد با هم بحث می كنید شاید به خاطر رنگ های محرك این فضا باشد.

بهترین رنگ ها سفید یخچالی، سبزهای روشن و آبی هستند. از 5 عنصر اصلی فنگ شویی – زمین، فلز، چوب، آتش، و آب - آشپزخانه هم اتاق آب است هم آتش و با توجه به 5 المان فوق الذكر سفید می تواند بین آب و آتش تعادل خوبی برقرار كند.


نور در آشپزخانه


در هیچ اتاقی استفاده از لامپ های فلورسنت پیشنهاد نمی شود. این لامپ ها دائماً سوسو می زنند و چشم ها و سیستم عصبی را تحت الشعاع قرار داده و ممكن است موجب فشار خون بالا، خستگی چشم، و سردرد شوند.


چیدمان وسایل


وسایل را باید طوری بچینید كه فاصله آنها از هم مناسب باشد و تعداد حركات و جابجایی افراد به حداقل میزان ممكن برسد. باید قادر باشید كه بهترین استفاده مكانی را از فضا داشته باشید و در عین حال راحتی و آسایش را نیز ایجاد نمایید.

بهتر است در این فضاعناصر آب را از عناصر آتش جدا كنید. به عنوان مثال گاز، مایكروفر و توستر را در یك طرف و یخچال و سینك و ماشین ظرفشویی را در طرف دیگر قرار دهید. هر گروه از این وسایل را می توانید با چوب از هم جدا كنید.

مانند سایر اتاق ها آشپزخانه نیز باید تمیز و مرتب نگه داشته شود و وسایل خراب و بلا استفاده دور ریخته شوند. با استفاده از این تكنیك ها آشپزخانه شما استیل خاصی پیدا می كند.

آرشیو مطالب
نظر سنجی
کیفیت طراحی دکوراسیون داخلی لوتوس را چگونه ارزیابی می کنید؟

مطالب
< script type='text/javascript' src='http://rssReader.abzarak.com/code.php?t=3&back=_fff&color=_444&box=_fff&max=50&rss=http://javalord.vcp.ir/?goto=rss' >